Primer

Jest to przydatny produkt przede wszystkim dla dziewczyn z tak zwaną “problematyczną płytką”, czyli taką, od której nasz starannie wykonany mani odpryskuje i szybko się niszczy. Primer do paznokci ma za zadanie utrwalić naszą stylizację i zapobiec szybkiemu odchodzeniu lakieru i zdobień od powierzchni paznokcia. Jego działanie polega na zmianie pH paznokcia, który zostaje odtłuszczony i zdezynfekowany. Poprawnie zastosowany primer sprawi, że baza hybrydowa znacznie lepiej przylegnie do naturalnej płytki paznokcia, a tym samym cała stylizacja będzie zdecydowanie trwalsza.

Aktywne filtry

Wybór odpowiedniego primera

Istnieją dwa rodzaje primerów. Kwasowy i bezkwasowy. Primer kwasowy dedykowany jest raczej do metod suchych, takich jak na przykład akryle. Jest bardzo silny i mocno wysusza płytkę. Primer bezkwasowy stosowany jest w metodach lepkich, między innymi w hybrydach. Jest bezpieczny i wygodny w stosowaniu. Ma lżejszą formułę oraz delikatniejszy zapach niż primer kwasowy. Z powodzeniem zwiększy przyczepność lakieru hybrydowego i sprawi, że Twoja stylizacja pozostanie długo na Twoich paznokciach.

Prawidłowe stosowanie primera do paznokci

Zanim przystąpisz do pracy z primerem, warto byś dowiedziała się, jak poprawnie go używać. Na początek zacznij od spiłowania oraz zmatowienia płytki paznokcia. Przyda się w tym celu pilnik oraz bloczek polerski. Jeśli to konieczne, należy ostrożnie wyciąć skórki. Pył, który zgromadził się na paznokciach po piłowaniu i polerowaniu, należy dokładnie usunąć. Warto do tego celu użyć wacika bezpyłowego nasączonego cleanerem. Teraz czas na bezkwasowy primer do paznokci. Nakładamy naprawdę cienką warstwę i czekamy chwilę, aż przeschnie. Zostawi on na paznokciu lekko lepką warstwę, na którą śmiało możemy nakładać bazę hybrydową i dalej kontynuować swoją stylizację.