Matowe topy hybrydowe

Lakier hybrydowy Top Coat to ostatni krok w tworzeniu manicure. Nakłada się go na ostatnią warstwę koloru, a ma za zadanie utrwalić i przedłużyć naszą stylizację. Matowe Topy hybrydowe jak sama nazwa wskazuje, będą dawały nam końcowy efekt matu, czyli paznokcie nie będą się błyszczeć. W tej kategorii znajdziemy Topy matowe bez dyspersji, czyli takie, których nie trzeba przemywać po utwardzeniu cleanerem, oraz z warstwą dyspersyjną. Do wyboru mamy również matowe Topy z drobinkami, kolorowe jak i transparentne. Wystarczy jeden produkt - matowy Top, a wszystkie dotychczasowe kolory i efekty, które znałaś, zaskoczą Cię zupełnie nowym wyglądem.

Aktywne filtry

Zbyt mało matu w macie

Może zdarzyć się tak, że mimo iż zrobiłaś wszystko tak, jak zalecał producent, Twoja stylizacja nie wygląda tak, jakbyś chciała, lub z czasem mat traci swoją moc. Przy następnej okazji warto wydłużyć proces utwardzania Topu w lampie. Dodatkowo pomóc może przetarcie Topu cleanerem nawet jeśli wybrałaś Top bez dyspersji.

Co jeszcze warto wiedzieć o matowych paznokciach?

Często mówi się, że matowe Topy hybrydowe zmieniają kolory hybryd. Jest to jedynie złudzenie optyczne, ponieważ jeśli weźmiemy ten sam kolor w błysku, będzie on wyraźniejszy i bardziej napigmentowany, a w macie będzie stonowany i stłumiony. Warto również mieć świadomość, że specyfika matowej powierzchni sprawia, iż będzie ona mocniej chwytała wszelkie zabrudzenia niż powierzchnia błyszcząca i śliska. Wystarczy wtedy odrobina cleanera, by nasze matowe paznokcie znów wyglądały jak nowe.