Aceton do paznokci

Aceton to silny rozpuszczalnik stworzony z myślą o usuwaniu lakieru hybrydowego z paznokci. Jest bezbarwny i posiada charakterystyczny zapach, który może być nieco drażniący. Niektórzy utożsamiają ten zapach z czymś szkodliwym, a nawet niebezpiecznym, jednak absolutnie tak nie jest. Aceton kosmetyczny jest związkiem czystym i wolnym od szkodliwych dla ludzi substancji, dlatego używając go, nie musimy się o nic martwić. Mimo że dla większości osób zmywacz do hybryd ma nieprzyjemny zapach, nie zawiera on substancji drażniących błony śluzowe tak jak w przypadku niektórych zwykłych zmywaczy. Faktem natomiast jest, że to substancja łatwopalna, dlatego w trakcie pracy z acetonem, zrezygnujmy z palenia papierosów. Oczywiście wszystko w dużych dawkach może zaszkodzić, dlatego pracując z substancjami takimi jak aceton do hybryd, powinniśmy zawsze zachować umiar.

Aktywne filtry

Domowe metody usuwania hybryd

Ze względu na to, że lakiery hybrydowe są wyjątkowo trwałe, są również trudniejsze do usunięcia. Jeśli nie masz pod ręką frezarki, najlepszą i najbezpieczniejszą opcją będzie użycie zmywacza z acetonem. Ściąganie hybryd acetonem jest bardzo proste, szczególnie jeśli aceton do paznokci ma postać żelu. Pozwoli to na jego precyzyjne nałożenie i dokładne usunięcie z powierzchni paznokcia. Konsystencja żelu pozwala zaoszczędzić również sporo czasu, dzięki bezproblemowej aplikacji.

Jak stosować aceton?

Aby zdjąć hybrydy za pomocą żelowego acetonu do paznokci, należy pozbyć się wierzchniej warstwy zabezpieczającej paznokieć, czyli Topu. W tym celu należy pilnikiem zmatowić płytkę paznokcia. Następnie dzięki żelowej konsystencji acetonu możemy dokładnie rozprowadzić go po paznokciach wacikami bezpyłowymi. Dla lepszego efektu możemy owinąć paznokcie folią aluminiową. Jeśli posiadasz w domu specjalne klipsy do paznokci, na pewno nie zaszkodzi ich użyć. Zapewnią one idealny nacisk i poziom rozprowadzenia acetonu na płytce paznokcia oraz utrzymają waciki na swoim miejscu. Po około 10 - 15 minutach można sprawdzić, czy hybryda odpadła oraz, czy jej pozostałości łatwo da się odsunąć za pomocą drewnianego patyczka. Jeśli nie, działanie acetonu można wydłużyć o kilka minut. Dokładniejszy opis bezpiecznego usuwania lakieru hybrydowego z paznokci znajdziesz na naszym blogu: Jak bezpiecznie usunąć lakier hybrydowy z paznokci?.