Dłutka i rapidograf

Dłutka do paznokci, inaczej nazywane też sondami do zdobień to wielofunkcyjne narzędzia o bogatym zastosowaniu. Są wręcz niezbędne podczas malowania wzorów czy też nakładania wszelkiego rodzaju ozdób, czy formowania linii french. W zależności od tego, jakiej wielkości kuleczki znajdują się na końcach danej sondy, ma ona określone zadania. Rapidograf to z kolei bardzo precyzyjny pisak, posiadający w sobie czarny tusz, dzięki któremu możliwe jest stworzenie na paznokciach wyjątkowo misternych wzorów. Dłutka jak i rapidografy świetnie leżą w dłoni, dzięki czemu praca z nimi jest przyjemna i precyzyjna.

Aktywne filtry

Rodzaje sond do zdobień

Dwustronne sondy zakończone malutkimi kuleczkami nadają się najlepiej do wykonywania najmniejszych, misternych kropek oraz poprowadzenia idealnej linii french. Świetnie sprawdzą się również do nakładania małych ozdób do paznokci oraz naklejek i cyrkonii. Sondy z kuleczkami większych rozmiarów wykorzystasz również do nakładania różnego rodzaju ozdób oraz do malowania różnych wzorów na paznokciach. Mogą to być różne geometryczne kształty, kwiaty, serca czy większe kropki.

Jak pracować z rapidografem?

Rapidograf do paznokci dzięki swej precyzji pozwala na tworzenie zachwycających i artystycznych wzorów. Cechują się one subtelnością i dziewczęcością. Cienka igła rapidografu pozwala na dużą precyzję podczas pracy, która jest łatwa i przyjemna. Zanim zmalujemy coś rapidografem, należy zmatowić płytkę paznokcia polerką i oczyścić go cleanerem. Następnie nałożyć bazę oraz lakier hybrydowy tak jak zawsze. Jeśli mamy już nałożoną drugą warstwę kolorowego lakieru, jest on utwardzony i przemyty cleanerem, trzeba go delikatnie zmatowić. Dopiero na zmatowionym kolorze możemy ozdabiać paznokieć rapidografem. Po skończonej aplikacji całość należy utrwalić Topem.