Jak zachować higienę podczas wykonywania manicure?

Team MYLAQ

Jeśli robisz manicure hybrydowy w domu, na pewno zawsze zachowujesz wszelkie zasady bezpieczeństwa i higieny. Ale w czasie zagrożenia koronawirusem jest tym bardziej istotne, żebyś zachowała najwyższą czujność. O czym warto pamiętać? Zapoznaj się z naszym poradnikiem!

 

Higiena podczas pandemii - dlaczego to takie ważne?

O higienie należy pamiętać zawsze, nie tylko w dobie szalejącej epidemii koronawirusa. Jednak teraz to szczególnie istotne. Dlaczego? Wspomniany wirus powoduje chorobę Covid-19, która może objawiać się gorączką, kaszlem i dusznością,  a także powodować zagrażające życiu zapalenie płuc i problemy z oddychaniem. W niektórych przypadkach, zwłaszcza u osób o obniżonej odporności czy ze współistniejącymi chorobami, zarażenie koronawirusem może prowadzić do śmierci. Niestety, choroba przenosi się drogą kropelkową - wystarczy kontakt z osobą chorą lub będącą nosicielem tego drobnoustroju, ale też nieprzestrzeganie higieny. Koronawirus potrafi przetrwać w powietrzu lub na niektórych powierzchniach nawet do kilku godzin. Dlatego warto stosować się do kilku zasad! Jakich? Już tłumaczymy.

 

Higieniczny manicure - podstawowe zasady


 

Żeby zadbać o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich, staraj się pamiętać o podstawowych kwestiach:

 

  • Nigdy nie używaj tych samych akcesoriów do paznokci z innymi osobami, nawet z mamą czy siostrą. Teraz tym bardziej unikaj pożyczania komukolwiek swoich narzędzi. Pilniki do paznokci czy cążki traktuj jak szczoteczkę do zębów!

 

  • Jakikolwiek zabieg związany z pielęgnacją ciała czy manicurem koniecznie rozpoczynaj od starannego umycia rąk w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu, najlepiej antybakteryjnego mydła. Dłonie powinnaś myć przez co najmniej 30 sekund, pamiętając o przestrzeniach między palcami, kciukach i nadgarstkach.

 

  • Powinnaś zaopatrzyć się w preparat dezynfekujący do rąk. Stosuj go po umyciu dłoni. Dobrym nawykiem jest sięganie po niego zawsze po dotknięciu jakichkolwiek narzędzi czy przedmiotów - czy to w kuchni, czy na domowym stanowisku do manicure.

 

  • W czasie epidemii staraj się korzystać z jednorazowych akcesoriów do paznokci. Do odsuwania skórek i zdobienia wykorzystuj drewniane patyczki. Po użyciu wszystkie waciki i inne odpadki wyrzucaj do zamkniętego kosza na śmieci.

 

  • Dezynfekuj dokładnie wszystkie swoje narzędzia, akcesoria, ale też lampy LED do hybryd, nie za pomocą zwyczajnego środka do czyszczenia czy mydła, ale specjalistycznego antyseptycznego detergentu.

 

Pamiętając o stosowaniu się do podstawowych zasad higieny, będziesz mogła cieszyć się nie tylko piękną stylizacją paznokci, ale też zdrowiem. #ZostańWdomu - bądź stylowa i bezpieczna z MYLAQ.