Jak usunąć skórki z paznokci?

Team MYLAQ

Zarastające płytkę skórki nie tylko uniemożliwiają wykonanie precyzyjnego manicure, ale też odbierają stylizacji eleganckiego charakteru. Wokół tego, w jaki sposób powinno się je wycinać, narosło w ostatnim czasie wiele mitów. W dzisiejszym wpisie rozwiewamy wątpliwości i podpowiadamy, jakie akcesoria do paznokci powinnaś mieć pod ręką zabierając się za stylizację.

Wycinanie skórek - jak to robić prawidłowo?

Skórki porastają paznokieć od jego nasady, a ich główną rolą jest chronić go przed uszkodzeniami miazgi. Są więc naturalną barierą ochronną. Podobnie jednak jak pozostała część skóry na ciele, mają skłonności do rogowacenia. W rezultacie stają się więc twarde i nieestetycznie wyglądają, a niekiedy też odrywają się lub pękają, powodując bolesne ranki.

Jak wycinać skórki paznokci? Istnieje kilka szkół, wybieranych w zależności od preferencji. Do niedawna najpopularniejszą było po prostu wycinanie ich za pomocą specjalnych cążków. Coraz częściej jednak eksperci sugerują, że nie jest to bezpieczna i efektywna metoda. Wycinanie, zwłaszcza nieumiejętne, może powodować zacięcia, blizny, zakażenia. Co więcej, usuwane w ten sposób skórki mogą mieć tendencję do jeszcze szybszego wzrostu. Jak więc poradzić sobie z uciążliwymi skórkami skutecznie i higienicznie?

Usuwaj skórki z głową! 

Najlepszą metodą usuwania skórek jest ich odsuwanie. Zacznij od porządnego namoczenia dłoni w ciepłej kąpieli z dodatkiem olejków zmiękczających. Możesz też przyspieszyć cały proces i użyć specjalnego preparatu do usuwania skórek, na przykład dostępnego w ofercie Mylaq My Cuticle Remover. Ten produkt zmiękczy je zapobiegając ich wysuszaniu się i pękaniu, a także nadmiernemu porastaniu paznokci. Jednocześnie wygładza i pięknie eksponując kontur płytki.

Jak używać preparatu do usuwania skórek My Cuticle Remover od Mylaq? Wystarczy nałożyć go na wał okołopaznokciowy na 2 minuty, a następnie za pomocą drewnianego patyczka, który również kupisz w naszym sklepie, odsunąć delikatnie wszystkie błonki przyrastające do płytki. Resztki płynu można spłukać pod bieżącą wodą, a następnie zabrać się do kolejnych etapów manicure, na przykład wyboru wymarzonego odcienia lakieru hybrydowego.

Warto też sięgnąć po gumę do skórek, która zabezpieczy okolicę paznokci przed zabrudzeniem lakierem hybrydowym. Produkt ten można zdjąć za pomocą pęsety po zakończeniu manicure, bez konieczności zmywania wałów okołopaznokciowych zmywaczem.

 

Stosowanie takich produktów, jak preparat do usuwania skórek jest zdecydowanie prostsze, szybsze i dużo bardziej bezpieczne, niż wycinanie błonek za pomocą ostrych, metalowych narzędzi. Zaopatrz się w naszym sklepie Mylaq w bezpieczne akcesoria do paznokci i ciesz się bezbolesnym manicure!