Czym jest i jak używać frezarki do paznokci

Team MYLAQ

Jak działa frezarka?

Działanie frezarki do paznokci opiera się na obrotowym ruchu specjalnych narzędzi, nazywanych frezami. Możecie regulować prędkość obrotów frezarki, co pozwala na precyzyjną obróbkę paznokcia. Urządzenie to pozwala na szybkie i dokładne usunięcie starego lakieru, wyrównanie powierzchni paznokcia, a także usunięcie zrogowaciałych skórek wokół paznokcia.

Jaka moc, ile obrotów - czyli jaką frezarkę wybrać

Jednymi z ważniejszych parametrów każdej frezarki jest jej moc oraz ilość obrotów na minutę. Zazwyczaj wyższa moc to większa efektywność, jednak do użytku domowego nie musisz kupować najdroższego modelu na rynku. Frezarka do paznokci do domowego użytku posiada zazwyczaj moc w zakresie od 10 do 35 W, natomiast ilość obrotów to przedział od 5000 do 30000 obrotów na minutę. Warto dodać, że zakres obrotów powinien być regulowany płynnie, co pozwala na dostosowanie prędkości do konkretnej czynności. Niektóre frezarki mają również funkcję zmiany kierunku obrotów, co może być przydatne dla niektórych użytkowniczek.

Jakie wybrać frezy?

Frezy różnią się między sobą przede wszystkim kształtem, materiałem z którego są wykonane oraz gradacją powierzchni ściernej. Ze względu na materiał ścierny wyróżniamy frezy diamentowe, piaskowe, ceramiczne i karbidowe.

Materiał

Profesjonalistki najczęściej używają frezów diamentowych, jednak w ich przypadku potrzebne jest już pewne doświadczenie w pracy z frezarką. Lubią się nagrzewać podczas pracy, co może dawać nieprzyjemne uczucie pieczenia. Alternatywą dla frezów diamentowych są frezy ceramiczne. Ich dużą zaletą jest brak przewodnictwa cieplnego, dzięki czemu pozbywamy się nieprzyjemnych odczuć przy obróbce paznokci i skórek. Dla początkujących użytkowniczek polecane są frezy piaskowe, które są najłatwiejsze w użytkowaniu spośród wcześniej wymienionych. Frezy karbidowe są bardzo twarde i trwałe, najczęściej wybierane są do zabiegów pielęgnacyjnych stóp.

Gradacja

Tak jak pilniki, frezy charakteryzują się określoną gradacją, czyli ziarnistością. Wybór odpowiedniej ziarnistości jest kluczowy i zależy od twardości obrabianego materiału. Gradację często symbolizują kolory: od żółtego, reprezentującego najdelikatniejsze frezy, po czerwony, niebieski i zielony, aż do czarnego oznaczającego najgrubsze i najmocniejsze. Należy dokładnie dobierać ziarnistość, aby uniknąć potencjalnego uszkodzenia płytki paznokcia lub skaleczenia skórek. Do codziennej pracy z paznokciami najlepiej sprawdzą się frezy czerwone i niebieskie ?

Kształt

Frezy charakteryzują się również różnym kształtem główki. Kształt szpica jest pomocny głównie w oddzielaniu skórek od paznokci. Natomiast frezy o kształcie stożka, zarówno wąskie jak i okrągłe (wrzeciona), znajdują zastosowanie głównie przy obróbce skórek i matowieniu płytki, a wąskie stożki są doskonałe do precyzyjnej stylizacji, jak choćby osadzanie kryształków. Frezy w kształcie kuli służą do usuwania resztek skórek z płytki i przygotowują paznokcie do kolejnych zabiegów. Z kolei frezy w formie walca czy zaokrąglonego walca są idealne do usuwania lakierów, akrylu czy żelu, a także do modelowania krawędzi paznokcia czy tworzenia przedłużeń.

Frezarka idealna

MYLAQ stworzył frezarkę do paznokci, która jest idealna do użytku domowego, ale w niczym nie odbiega jakością od profesjonalnych produktów. Posiada ona moc 21 W i osiąga aż 35000 obrotów na minutę. Praca z nią należy do bardzo przyjemnych, dzięki nowoczesnemu designowi oraz zastosowaniu w niej panelu dotykowego. W komplecie otrzymacie dwa podstawowe frezy ceramiczne do opracowywania paznokci i skórek oraz do ściągania masy hybrydowej. Jest cicha i mocna, co sprawia, że z pewnością stanie się Waszym ulubionym pomocnikiem przy tworzeniu każdej stylizacji ❤️

Jak bezpiecznie korzystać z frezarki?

Do pracy z frezarką należy się przygotować, ponieważ nie jest to proste zadanie. Polecamy również dokładne zapoznanie się z instrukcją ? Poniżej przedstawiamy jak pracować z frezarką, by było miło, łatwo i bezpiecznie.

  • z frezarką zawsze pracuj ostrożnie, pamiętaj, że łatwo tu o uszkodzenie paznokcia lub zranienie,
  • frezów nigdy nie dociskamy do paznokcia,
  • zaczynaj od mniejszych obrotów frezując, zawsze możesz regulować frezarkę na bieżąco podczas pracy,
  • nie trzymaj obracającego się frezu zbyt długo w tym samym miejscu,
  • odpowiednio dobierz frez do wykonywanej czynności,
  • jeśli chcesz wymienić frez, rób to na wyłączonym silniku,
  • dezynfekuj frezy po każdym użyciu.

Jeśli chcesz ściągnąć lakier hybrydowy, najlepiej sprawdzą się do tego frezy ceramiczne w kształcie walca. Obroty frezarki powinny być ustawione w kierunku przeciwnym do ruchu naszej ręki i osiągać prędkość około 20-25 tysięcy obrotów na minutę. Lakier usuwaj ścierając go szybkimi ruchami, bez nadmiernego dociskania frezu do płytki. Na koniec warto wyrównać powierzchnię paznokcia polerką.

Jeśli chcesz opracować frezarką skórki, warto najpierw kopytkiem lub drewnianym patyczkiem odsunąć skórki. Do tego celu wybierz frez w kształcie stożka i na niskich obrotach (do 10 tysięcy) oczyść płytkę paznokcia. Na końcu wygładź skórki frezem kulkowym w celu usunięcia resztek nabłonka.

Frezarka do paznokci - “cichy bohater” każdej stylizacji

Frezarka do paznokci często pozostaje w cieniu lakierów, żeli czy zdobień, które przyciągają uwagę podczas stylizacji paznokci. Jednak jej rola w kreowaniu doskonałego manicure jest nieoceniona ❤️ Umożliwia precyzyjne przygotowanie płytki paznokcia, usunięcie skórek, starcie starej stylizacji czy nawet wyrównanie nierówności na paznokciu. Jej wszechstronność, precyzja i niezawodność sprawiają, że zasłużenie nazywana jest "cichym bohaterem" każdej stylizacji paznokci. Dzięki niej każdy manicure staje się nie tylko piękniejszy, ale i trwalszy. Dlatego warto docenić jej znaczenie w codziennej pracy z paznokciami.

dodaj nowy komentarz